Aktualności_stare

 

 

 

 

22.01.2015 Dzień Babci i Dziadka

Delegacja Uczestników i pracowników ŚDS została zaproszona do Szkoły Podstawowej w Bachórcu na świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Po obejrzeniu przedstawienia, po wspólnych życzeniach zostali zaproszeni na poczęstunek z całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi. 

GALERIA 

05.02.2015 Zabawa Karnawałowa i Walentynowa

Tego dnia w naszym domu odbyła się zabawa karnawałowa i Walentynkowa. Przy muzyce, wśród śpiewów, tańców, zabaw i przebieraniu się w różne i śmieszne stroje minął dzień w wielkiej radości i ku zadowoleniu wszystkich.

GALERIA 

05.02.2015 Dzień Kobiet

W tym dniu w naszym domu świętowano Dzień Kobiet. Panowie przygotowali przedstawienie, taniec, życzenia oraz wręczyli wszystkim Paniom w ŚDS piękne kwiaty. Uroczystość zakończono wspólnym śpiewem przy gitarze i poczęstunkiem.

GALERIA

31.03.2015 Wielki Tydzień

W Wielkim Tygodniu – we wtorek przed Świętami przeżywaliśmy śniadanie Wielkanocne. Mszę Św. odprawił dla nas ks. Karol Bryś. Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce Wielkanocnej  i następnie po błogosławieństwie pokarmów na stole, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia i podzieliśmy się jajkiem. Wśród rozmów i radosnego śpiewu spożyliśmy przygotowany posiłek i deser.

GALERIA

26.05.2015 Dzień Matki 

Największym prezentem dla naszych Mam był udział w Eucharystii – celebrowanej przez ks. Proboszcza Kazimierza w intencji wszystkich Mam – żyjących i zmarłych. Następnie wspólnie obejrzeliśmy program słowno – muzyczny wykonany przez uczestników pod opieką p. Ewy Pasiecznik. Życzenie złożone obecnym Mamom na spotkaniu i wspólny obiad oraz radosny śpiew zakończyły świętowanie Dnia Matki.

GALERIA

27.05.2015 Święto Szkoły w Bachórcu

W tym dniu na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bachórcu nasi uczestnicy i ich opiekunowie wzięli udział w uroczystościach Święta Szkoły połączonego z Dniem Matki.

GALERIA

30.05.2015 Piknik osób niepełnosprawnych w Heluszu

Siostra Dyrektor, opiekunowie i uczestnicy byli na pikniku dla osób niepełnosprawnych z całego podkarpacia w Heluszu. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez Abp. Józefa Michalika. Słuchaliśmy koncertów, muzyki, oglądaliśmy występy różnych zespołów, gry i zabawy oraz korzystaliśmy z przygotowanych przez organizatorów posiłków.

GALERIA

16.06.2015 Dzień Dziecka 

Na naszym boisku graliśmy w różne gry i zabawy z piłką – w kilku zespołach. Pan kierowca Marek Fudali piekł dla nas kiełbasę na grillu. Po wspólnym przygotowaniu z wielkim apetytem spożyliśmy upieczoną kiełbasę a następnie w dalszym ciągu braliśmy udział w rozgrywkach na boisku sportowym.

25.06.2015 Wycieczka na Słowację 

W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do Dukli i Bardejowa. W Dukli zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana z Dukli, rynek oraz Muzeum Historyczne. Następnie udaliśmy się do pustelni św. Jana gdzie odprawiona Msza Św. w naszej intencji. W Bardejowie zwiedziliśmy rynek i inne zabytki oraz mogliśmy podziwiać piękne widoki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Miejscu Piastowym u sióstr Michalitek gdzie zjedliśmy obiad i zwiedziliśmy muzeum misyjne. Pełni wrażeń i przeżyć powróciliśmy do Bachórca w późnych godzinach  wieczornych.

GALERIA

20.08.2015 Piknik Country w Izdebkach 

Tego dnia na zaproszenie p. Kierownik ŚDS -u w Izdebkach wzięliśmy udział w pikniku w stylu country. Uczestnicy z opiekunami w strojach kowbojskich w atmosferze radości, przy dobrej muzyce brali udział w różnych konkursach, zabawach oraz rozmowach, nawiązując bliższe kontakty i znajomości. Można było pozwiedzać ośrodek, jak również skosztować przygotowanego poczęstunku.

GALERIA

10.09.2015 Przegląd Twórczości Artystycznej ŚDS w Tarnobrzegu

W tym roku sześciu naszych uczestników wystąpiło w przygotowanym programie artystycznym oraz tańcu, które przygotowali pod opieką p. Ewy Pasiecznik na Przeglądzie Twórczości Artystycznej ŚDS naszego województwa. Każdy z ośrodków zaprezentował wystawę swoich prac. Dyplom jak również upominki były dla naszych uczestników dużą radością.

GALERIA

11.09.2015 V Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu 

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Jarmarku Benedyktyńskim w Jarosławiu, na którym zaprezentowaliśmy również swoje prace oraz program artystyczny z tańcem. Uczestnicy wzięli udział w różnych dyscyplinach sportowych. Każdy otrzymał dyplom, wiele wyróżnień i różnych nagród.

GALERIA

12.09.2015 120 Rocznica śmierci Abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego 

Spotkaniem w sali oraz Mszą Św. odprawioną przez ks. Kazimierza Siciaka uczciliśmy ten ważny dzień. Została przypomniana jego wielka postać oraz ważne daty z jego życia. 

GALERIA

24.09.2015 Pożegnanie lata 

Spotkaniem przy grillu, pieczeniem kiełbasek, grami i zabawami na świeżym powietrzu pożegnaliśmy lato. Słodycze oraz dyplomy były nagrodami za udział w konkursach oraz wspólną zabawę.

GALERIA

01.10.2015 XVII Spartakiada Sportowa 

W Cieszanowie odbyła się XVII Spartakiada Sportowa Domów Samopomocy. Nasi podopieczni uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych. Otrzymali za udział pamiątkowe medale i dyplomy.

GALERIA

09.10.2015 Grzybobranie w Birczy 

W tym dniu w Birczy odbyło się grzybobranie w którym uczestniczyli nasi podopieczni. 

GALERIA

Październik/Listopad

Nadchodzi jesień i zima dlatego też trwa przygotowanie działki i klombów kwiatowych, uporządkowanie kostki i podwórka. Trwają również prace przy nowym skrzydle budynku: ocieplanie budynku z zewnątrz, wstawienie drzwi garażowych, malowanie elewacji. Równolegle odbywają się prace w nowej kaplicy.

GALERIA

16.10.2015 Pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach 

W tym dniu Kadra, uczestnicy, niektórzy rodzice na zaproszenie Matki Prowincjalnej Marii Rokosz (z racji 120 rocznicy śmierci św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego) udali się na pielgrzymkę autokarową do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po zwiedzeniu Centrum Jana Pawła II udaliśmy się na obiad, a później na uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Dziwisza i wielu innych kapłanów. Cały ten wyjazd był dla nas wszystkich głębokim przeżyciem.

GALERIA

05.11.2015 Spektakl słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II

W dniu dzisiejszym grupa naszych uczestników wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu słowno-muzycznym poświęconemu Janowi Pawłowi II z okazji imienin – był to dar osób niepełnosprawnych w hołdzie naszemu papieżowi. Spotkanie to odbyło się w auli Seminarium Duchownym w Przemyślu a myśl przewodnia tego spotkania to „Rodzina Bogiem silna staje się silna”. Natomiast dzień wcześniej w Galerii Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbyła się wystawa prac naszych uczestników. Gościnnie dla wszystkich kierowników i opiekunów wystąpił Kwartet Gitarowy młodych muzyków. 

GALERIA

24.11.2015 Występ Teatrzyku z Krakowa

W dniu dzisiejszym w naszym ŚDS wystąpił zaprzyjaźniony teatrzyk z Krakowa. Wystawił on spektakl teatralny pt. „W Bacówce”. Kolorowe stroje, pełne humoru dialogi, piosenki pozwoliły naszym uczestnikom poznać życie i zwyczaje górali a także były okazją do mile spędzonego czasu.

GALERIA

26.11.2015 Dzień Pracownika Socjalnego 

Dzień Pracownika Socjalnego rozpoczął się Mszą Św. w intencji pracowników i uczestników. Następnie nasi uczestnicy wykonali program słowno-muzyczny przygotowany pod opieką p. Ewy Pasiecznik, złożyli życzenia swoim opiekunom oraz wręczyli upominki. W ten dzień odbyła się również zabawa Andrzejkowa, na której przy muzyce wszyscy dobrze się bawili.

GALERIA

04.12.2015 Spotkanie ze Św. Mikołajem

W tym dniu w naszym domu mięliśmy wizytę Św. Mikołaja. Spotkał on się z naszymi podopiecznymi i podarował im przywiezione ze sobą prezenty.

GALERIA

10.12.2015 Spotkanie ze Św. Mikołajem w Izdebkach

Na zaproszenie p. Kierownik z ŚDS-u Izdebki część naszych uczestników wraz z s. Kierownik Marią Chabior udało się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Izdebek. Spotkanie z Mikołajem przy wspólnym stole, duże prezenty oraz pamiątkowe zdjęcia sprawiły że uczestnicy powrócili bardzo zadowoleni. 

GALERIA

18.12.2015 Spotkanie Wigilijne 

Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od programu artystycznego – jasełek „Opowieść Wigilijna” którą wykonali nasi uczestnicy. Następnie pod przewodnictwem ks. Radosława odbyło się poświęcenie opłatków, życzenia skierowane do wszystkich, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, spożycie potraw – wszystko to wytworzyło ciepło i rodzinną atmosferę oraz świąteczny nastrój.

GALERIA

22.12.2015 Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej w Bachórcu

Na zaproszenie p. Dyrektor Łucji Blecharczyk wzięliśmy udział w Wigilii w Szkole Podstawowej w Bachórcu. Po obejrzeniu programu artystycznego „Jasełka z Małym Księciem”, wspólnych życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu.

GALERIA

Grudzień 2015 Zakończenie prac remontowych

W tym miesiącu zakończyły się prace na zewnątrz budynku.

GALERIA

21.01.2016 Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Bachórcu

Delegacja uczestników i pracowników ŚDS została zaproszona do Szkoły Podstawowej na uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

GALERIA

26.01.2016 Wizyta Duszpasterska 

W tym dniu ks. Proboszcz naszej parafii Kazimierz Siciak odwiedził nasz dom aby udzielić błogosławieństwa w nowym roku oraz poświęcić pomieszczenia jak również nowo wybudowaną część domu. Spotkanie zakończono rozdaniem pamiątkowych obrazków.

GALERIA

27.01.2016 Konkurs Kolęd w Naszym Domu

Wszyscy z radością wzięli udział w konkursie kolęd w Naszym Domu. Konkurs prowadziła Pani Krystyna Kłosnowska zaś w jury zasiadł Pan psycholog Rafał Koziak, siostra Kierownik Maria Chabior oraz Agnieszka Bubenko – terapeuta. Każdy z uczestników zaśpiewał wcześniej wybraną przez siebie kolędę. Jurorzy po długich naradach przyznali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dzień ten dostarczył nam dużo radości powracając do przeżyć Bożego Narodzenia.

GALERIA

09.02.2016 Walentynki

W naszym ŚDS uczczono dzień św. Walentego czyli tzw. Walentynki. Rozpoczęto od obejrzenia przedstawienia o tematyce walentynkowej (życiorys św. Walentego, wierszyki, piosenki), następnie można było potańczyć w rytm muzyki w ostatni dzień karnawału.

GALERIA

11.02.2016 Międzynarodowy Dzień Chorego 

Delegacja naszych uczestników pod opieką siostry kierownik Marii Chabior oraz opiekuna pani Krystyny Kłosnowskiej wzięli udział we Mszy Św. pod przewodnictwem biskupa Adama Szala w związku z obchodzonym 11 kutego Międzynarodowego Dnia Chorego.

GALERIA

23.02.2016 Poświęcenie Kaplicy w nowo wybudowanym skrzydle ŚDS

W tym dniu odbyło się uroczyste poświęcenie nowej kaplicy. Odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Adama Szala, który z wielką radością przyjął nasze zaproszenie.  Na koniec Mszy Św. skierował kilka słów do pracowników i uczestników, rozdał obrazki i udzielił nam wszystkim błogosławieństwa i zachęcił do częstego odwiedzania Najśw. Sakramentu i modlitwy przed Panem Jezusem Miłosiernym.

GALERIA

10.03.2016 Dzień Kobiet

W tym dniu w naszym domu świętowano Dzień Kobiet. Panowie przygotowali przedstawienie, taniec, życzenia oraz wręczyli wszystkim Paniom w ŚDS piękne kwiaty. Uroczystość zakończono wspólnym śpiewem przy gitarze i poczęstunkiem.

GALERIA

23.03.2016 Śniadanie Wielkanocne 

W tym dniu w naszym domu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Na początku odbyła się część artystyczna przygotowana przez Panią Ewę Pasiecznik. Po części artystycznej wszyscy pracownicy i uczestnicy podzielili się tradycyjnie jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy usiedliśmy razem przy Wielkanocnym stole gdzie spożyliśmy przygotowane świąteczne potrawy.

GALERIA

28.04.2016 I Olimpiada osób niepełnosprawnych w Sanoku

W tym dniu odbyła się I Olimpiada osób niepełnosprawnych. Nasi uczestnicy w składzie: Mazurek Wiesław, Mazurek Czesław, Kopacka Agnieszka, Fudali Krystian, Seryło Kazimierz, Dosiuk Krzysztof brali udział w konkurencjach sportowych. Wszyscy dostali pamiątkowe medale i dyplomy. Po zakończeniu olimpiady wszyscy udaliśmy się na posiłek regeneracyjny. Następnie z uśmiechem na ustach udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

GALERIA

05.05.2016 Wizyta Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego 

W związku z uroczystym wniesieniem relikwi Jana Pawła II do Kościoła w Bachórcu nasz dom odwiedził Arcybiskup Lwowa Mieczysław Mokrzycki. Nasi uczestnicy i pracownicy wzięli udział we Mszy Św. podczas której wysłuchali kazania i słowa Bożego. Po Mszy wszyscy spotkaliśmy się w jadalni gdzie zaśpiewaliśmy Arcybiskupowi 100 lat i otrzymaliśmy od Niego pamiątkowe obrazki. 

GALERIA

11.05.2016 Dzień Godności osób niepełnosprawnych w Birczy 

W tym dniu w Birczy odbył się Dzień Godności osób niepełnosprawnych. Grupa naszych podopiecznych uczestniczyła we Mszy Św. po której w uroczystym pochodzie przeszliśmy pod Środowiskowy Dom w Birczy. Tam odbyła się część artystyczna po której zjedliśmy obiad. Po obiedzie odbyła się dyskoteka dla wszystkich. 

GALERIA

24.05.2016 Dzień Mamy w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym domu odbył się uroczysty Dzień Mamy na który zostały zaproszone mamy naszych uczestników. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. po której odbył się występ artystyczny przygotowany przez Panią Ewę Pasiecznik,który wykonali nasi podopieczni. Po zakończeniu części artystycznej podany został obiad oraz deser. Wszystkie mamy były zadowolone że bardzo miło spędziły dzień ze swoimi dziećmi. 

GALERIA

25.05.2016 Święto Szkoły Podstawowej w Bachórcu

W tym dniu grupa naszych podopiecznych udała się do Szkoły Podstawowej w Bachórcu, gdzie wzięli udział w części artystycznej przygotowanej przez dzieci. Po części artystycznej uczestniczyliśmy w poczęstunku i miło spędziliśmy czas podczas rozmów przy stole.

GALERIA

27.05.2016 Wyjazd na Piknik do Helusza 

W tym dniu nasi uczestnicy wzięli udział w Pikniku osób niepełnosprawnych „Z bliźnim na majówkę”. Piknik rozpoczął się uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala. Po Mszy Św. odbyły się występy dzieci oraz koncert zespołu Baciary. Wszyscy uczestnicy bawili się w rytmie muzyki. Po koncercie udaliśmy się na wspólny posiłek.

GALERIA

02.06.2016 Dzień Dziecka w naszym ŚDS 

W tym dniu w naszym domu świętowaliśmy dzień dziecka. Zjedliśmy kiełbasę z grilla oraz lody. Później poszliśmy na pole gdzie braliśmy udział w grach i zabawach.

GALERIA

16.06.2016 XVIII Spartakiada osób niepełnosprawnych w Stalowej Woli 

W tym dniu grupa naszych podopiecznych w składzie: Agnieszka Kopacka, Czesław Mazurek, Wiesław Mazurek, Piotr Dziaczyński, Tomasz Pielech wzięła udział w Spartakiadzie. Rozgrywane były konkurencje indywidualne: wyścig rydwanów, bieg z tarczą na dystansie 50 metrów, bieg na 50 metrów kobiet, skok w dal, rzut do celu. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale: srebrny – Wiesław Mazurek w konkurencji skok w dal, oraz brązowy – Agnieszka Kopacki w konkurencji bieg na dystansie 50 m. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe nagrody za udział w Spartakiadzie, pamiątkowe dyplomy i puchar.

GALERIA

22.06.2016 Festiwal Tańca ŚDS w Sieniawie 

W tym dniu grupa naszych uczestników pod opieką siostry Kierownik i Pani Krystyny Kłosnowskiej udała się na Festiwal Tańca do Sieniawy. Zaprezentowaliśmy układ taneczny do piosenek zespołu Weekend – Ona tańczy dla mnie i Piersi – Bałkanica. Podziwialiśmy występy innych ŚDS oraz wzięliśmy udział w obiedzie po którym udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

GALERIA

29 – 30.06.2016 Wycieczka Kraków – Zakopane

W tych dniach kadra, uczestnicy, niektórzy rodzice udali się na wycieczkę autokarową do Krakowa          i Zakopanego. W pierwszy dzień odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Św. z okazji święta Piotra i Pawła. Po Mszy udaliśmy się na obiad po którym mieliśmy wolny czas na zakup pamiątek i zwiedzanie. Później udaliśmy się w drogę do Zakopanego. Po obiadokolacji udaliśmy się do Kościoła na Krzeptówkach i do dolina Kościeliskiej.  W drugim dniu wycieczki udaliśmy się kolejką na Gubałówkę gdzie podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Również mieliśmy wolny czas który spędziliśmy na Krupówkach gdzie każdy mógł zakupić regionalne pamiątki. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

GALERIA

02.07.2016 XXI Rajd Rowerowy im. gen. Marka Papały w Pruchniku

W tym dniu dwóch naszych uczestników (Wiesław Mazurek, Czesław Mazurek) wraz z opiekunem Panem Marcinem Socha wzięli udział w XXI Rajdzie rowerowym w Pruchniku. Zawodnicy wzięli udział w zawodach rowerowych na dystansie 3 km. Również rozegrany został wyścig dla opiekunów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Bachórca.

GALERIA

07.07.2016 Piknik Wędkarski „Smaki Polskich Ryb” w Izdebkach

W tym dniu grupa naszych podopiecznych uczestniczyła w pikniku wędkarskim organizowanym przez ŚDS w Izdebkach. 

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Pan Antoni Gromala – Wójt Gminy Nozdrzec, Pani Agnieszka Lew – Zastępca Kierownika Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Magdalena Rozborska – starszy inspektor z tego samego Wydziału, Pan Zbigniew Szpiech-Sołtys Izdebek, Pani Anna Jarema – Kierownik GOPS w Nozdrzcu.

Każda placówka wytypowała dwie drużyny. Zadaniem pierwszej z nich było przygotowanie jednej z potraw takich jak: karp zapiekany z pieczarkami, sałata z karpia, pstrąg z boczkiem i szpinakiem, pstrąg zapiekany z miodem, sałata z pstrąga oraz pstrąg z mango. Nad częścią kulinarną czuwały panie z Hotelu i Restauracji „Nad Osławą” w Zagórzu na czele z szefową kuchni – Vierą Hlazkovą. Potrawy wykonane przez uczestników części kulinarnej wprawiły w zachwyt nawet doświadczonych kucharzy. Wszystkie dania nie tylko pięknie wyglądały, ale równie dobrze smakowały.

GALERIA

14.07.2016 Wyjazd do Muzeum Skamieniałości w Dubiecku

W tym dniu odwiedziliśmy muzeum skamieniałości w Dubiecku prowadzone przez Pana Roberta Szybiaka. Pooglądaliśmy wiele ciekawych eksponatów i skamieniałości sprzed tysięcy lat.
Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Zamku w Dubiecku gdzie zjedliśmy pieczoną kiełbaskę i miło spędziliśmy resztę czasu.

GALERIA

25.08.2016 Piknik Cygański w Izdebkach

W tym dniu grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami wzięła udział w pikniku w stylu Cygańskim który odbył się w ŚDS w Izdebkach. Zaproszone domy z Łopuszki Wielkiej, Przeworska i Bachórca zadbały o odpowiedni strój, w którym przeważały charakterystyczne kolorowe spódnice, bluzki czy korale oraz brali aktywny udział w zabawach. Nie zabrakło również pieczonej kiełbasy i innych smacznych przekąsek, które  zostały przygotowane w ramach treningu kulinarnego przez uczestników ŚDS w Izdebkach. O słodką stronę spotkania zadbali zaproszeni goście.

GALERIA

08.09.2016 Turniej Tenisa Stołowego

W tym dniu w naszym domu odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizowało w nim cztery drużyny reprezentujące ośrodki z Izdebek, Dynowa, Birczy oraz Bachórca. Zawodników i kibiców  uroczyście przywitała s. Maria Chabior – Kierownik ŚDS w Bachórcu, życząc jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji. Zawodnicy walczyli dzielnie pokazując tym samym, że do zawodów przygotowywali się starannie. Mecze były ciekawe i momentami bardzo dynamiczne. Kibice równie gorąco dopingowali swoich faworytów.  Rozgrywki przebiegły w wesołej i miłej atmosferze, w duchu sportowej walki, zdrowej rywalizacji i oczywiście zgodnie z zasadami fair – play.

GALERIA

15.09.2016 XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie zorganizowany został kolejny bo już XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

Honorowy Patronat nad przeglądem sprawowali : Wojewoda Podkarpacki- Ewa Leniart, Prezydent Tarnobrzega- Grzegorz Kiełb oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego- Paweł Bartoszek. Współorganizatorami Przeglądu był Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Jacht Klub Kotwica w Tarnobrzegu.

Spotkanie rozpoczęte zostało przez Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, którzy zaśpiewali dwie piosenki pt. „Bo jo Cię Kochom” oraz „Ściernisko” po czym głos zabrała Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu- Beata Wasiuta, witając wszystkich gości uroczyście otworzyła XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

W tym roku nasz Ośrodek reprezentowała grupa tancerzy w składzie: Wiesław Mazurek, Czesław Mazurek, Krystyna Prorok, Krystian Fudali, Krzysztof Tomaszewski. Artystów przygotowywała do występu Pani Ewa Pasiecznik.

GALERIA

21.09.2016 Pożegnanie lata w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bachórcu

W tym dniu w naszym domu odbyło się pożegnanie lata. Na boisku odbywały się gry i zabawy. Wzięliśmy udział również w dyskotece na polu której towarzyszyło pieczenie kiełbaski na grillu. Wszystkim dopisywały humory gdyż spędziliśmy czas w miłym towarzystwie. 

GALERIA

13.10.2016 Warsztaty kulinarne w ŚDS w Birczy 

W tym dniu grupa naszych uczestników pod opieką Pani Agnieszki Bubenko uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Birczy. Każdy z ŚDS miał do wylosowania jedną z potraw którą później musiał przygotować. Nam udało się wylosować żurek który wspólnymi siłami ugotowaliśmy. Gdy wszystkie ŚDS skończyły przyrządzanie potraw nastąpiła wspólna degustacja oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów.

GALERIA

14.10.2016 I Podkarpacki Przegląd Teatralno – Muzyczny dla osób niepełnosprawnych „Melpomena” w Przemyślu

W tym dniu w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się I Podkarpacki Przegląd Tearalno – Muzyczny dla osób niepełnosprawnych. Grupa naszych uczestników pod opieką Pani Krystyny Kłosnowskiej i s. Barabary Hajduk przedstawiła spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl przygotowała Pani Ewa Pasiecznik. Po obejrzeniu wszystkich przedstawień udaliśmy się do Muzeum Archidiecezjalnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na wspólny obiad a następnie odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie pamiątkowych dyplomów.

GALERIA

17-21.10.2016 Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ośrodku Wypoczynkowym Rajskie 

W tych dniach grupa naszych uczestników wzięła udział w warsztatach terapii zajęciowej organizowanych przez Caritas Przemyśl. Codziennie uczestniczyliśmy w różnych zajęciach na których nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy które możemy zastosować w codziennym życiu.
W wolnych chwilach oglądaliśmy filmy oraz uczestniczyliśmy w dwóch dyskotekach. 

GALERIA

9.11.2016 Andrzejki w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dynowie 

W tym dniu grupa naszych podopiecznych wzięła udział w Andrzejkach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dynowie. Odbyła się tam dyskoteka oraz liczne konkursy i zabawy Andrzejkowe. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze i z uśmiechem na ustach udaliśmy się do Bachórca. 

GALERIA

21.11.2016 Wyjazd do kina Helios w Przemyślu 

W tym dniu udaliśmy się do kina do Przemyśla na film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.
Pierwszy raz uczestniczyliśmy w seansie w technologii 3D i wszystkim bardzo się to podobało. Po seansie filmowym zjedliśmy pyszne zapiekanki i udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca. 

24.11.2016 Dzień Pracownika Socjalnego i Andrzejki 

W tym dniu w naszym domu odbył się Dzień Pracownika Socjalnego połączony z zabawą Andrzejkową. Nasi uczestnicy pod opieką Pani Ewy Pasiecznik przygotowali i zaprezentowali część artystyczną dla naszych terapeutów. Po przedstawieniu wszyscy bawiliśmy się na zabawie Andrzejkowej w rytmach muzyki disco polo. 

GALERIA

06.12.2016 Wizyta Św. Mikołaja

W tym dniu w naszym domu mięliśmy wizytę Św. Mikołaja. Spotkał on się z naszymi podopiecznymi i podarował im przywiezione ze sobą prezenty. Nasi podopieczni przywitali go piosenką i świetnie się bawili podczas wręczania prezentów.

GALERIA

20.12.2016 Wigilia na Rynku w Dubiecku

W tym dniu grupa naszych uczestników udała się do Dubiecka gdzie wzięła udział w Wigilii na Rynku. Po przemowie Wójta gminy Dubiecko odbyła się część artystyczna podczas której dzieci oraz młodzież z okolicznych szkół zaprezentowały Jasełka. Po części artystycznej nastąpiła degustacja potraw wigilijnych oraz wspólne śpiewanie kolęd.

GALERIA

21.12.2016 Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej w Bachórcu

Na zaproszenie p. Dyrektor Łucji Blecharczyk wzięliśmy udział w Wigilii w Szkole Podstawowej         w Bachórcu. Po obejrzeniu Jasełek w wykonaniu młodzieży szkolnej, wspólnych życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu.

GALERIA

22.12.2016 Spotkanie Wigilijne

Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Dariusza. Po Mszy Św. odbyła się Jasełka które wykonali nasi uczestnicy. Po części artystycznej odbyło się poświęcenie opłatków, życzenia skierowane do wszystkich, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, spożycie potraw – wszystko to wytworzyło ciepło i rodzinną atmosferę oraz świąteczny nastrój.

GALERIA

05.01.2017 Konkurs Kolęd w ŚDS 

W tym dniu w naszym domu odbył się Konkurs Kolęd w którym wzięli udział wszyscy nasi uczestnicy. W Jury zasiedli Siostra Kierownik oraz gościnnie siostry nowicjatki. Wszyscy artyści zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Po zakończonym konkursie wszyscy wspólnie kolędowaliśmy aż do samego obiadu. 

GALERIA

19.01.2017 Wizyta Duszpasterska i zabawa karnawałowa w naszym ŚDS

W tym dniu ks. Proboszcz naszej parafii Kazimierz Siciak odwiedził nasz dom aby udzielić błogosławieństwa w Nowym Roku oraz poświęcić pomieszczenia. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych obrazków oraz wspólnym śpiewaniem kolęd. Po wizycie Duszpasterskiej odbyła się zabawa karnawałowa podczas której wszyscy nasi uczestnicy bawili się w rytm muzyki. 

GALERIA

09.02.2017 Dzień Babci i Dziadka

Delegacja Uczestników i pracowników ŚDS została zaproszona do Szkoły Podstawowej w Bachórcu na świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Po obejrzeniu przedstawienia, po wspólnych życzeniach zostali zaproszeni na poczęstunek z całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi. 

GALERIA

10.02.2017 Dzień Chorego w ŚDS 

W tym dniu w naszym domu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Chorego. Mszę Św. koncelebrował Ks. Rafał, udzielając wszystkim naszym podopiecznym sakramentu namaszczenia chorych.

GALERIA

14.02.2017 Zabawa Walentynowa

Tego dnia w naszym domu odbyła się zabawa Walentynkowa. Przy muzyce, wśród śpiewów, tańców, minął dzień w wielkiej radości i ku zadowoleniu wszystkich.

GALERIA

23.02.2017 Zabawa Karnawałowa w Izdebkach i Tłusty Czwartek w naszym ŚDS

W tym dniu grupa naszych uczestników pojechała na zabawę do ŚDS w Izdebkach. Wszyscy bawili się doskonale i z uśmiechem na ustach wrócili do naszego domu. Pozostali uczestnicy natomiast bawili się u nas podczas zabawy karnawałowej połączonej z obchodami Tłustego Czwartku.

GALERIA

28.02.2017 Zabawa Ostatkowa w naszym ŚDS 

W tym dniu w naszym ŚDS odbyła się zabawa ostatkowa. Wszyscy nasi uczestnicy bawili się                 w rytmie muzyki disco polo. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów. Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że był to dzień pełen radości i uśmiechu. Przed nami Wielki Post, czas pokory, zadumy i refleksji.

GALERIA

07.03.2017 Dzień Kobiet w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym domu zorganizowany został uroczysty Dzień Kobiet. Już od rana można było zauważyć, że w placówce panuje odświętna atmosfera. Panowie uczcili ten dzień wręczając paniom kwiaty oraz słodycze. Uczestnicy przygotowali krótki występ teatralno-muzyczny.
Na początku w zabawny sposób wytłumaczyli kim jest kobieta i po co zdaniem mężczyzn istnieje na świecie. Całe przedstawienie dostarczyło nam wiele radości i uśmiechu. Nie zabrakło też pięknych życzeń, pysznego obiadu i słodkiego poczęstunku.

GALERIA

30.03.2017 Droga Krzyżowa w Przemyślu

W tym dniu grupa naszych uczestników wzięła udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Droga Krzyżowa odbyła się w Kościele Franciszkanów w Przemyślu. Nasi podopieczni wzięli w niej czynny udział. W zadumie i modlitwie przeżyliśmy wszystkie XIV stacji Męki Pańskiej. 

GALERIA

11.04.2017 Śniadanie Wielkanocne 

W tym dniu w naszym domu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Na początku odbyła się część artystyczna przygotowana przez Panią Ewę Pasiecznik. Po części artystycznej wszyscy pracownicy i uczestnicy podzielili się tradycyjnie jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy usiedliśmy razem przy Wielkanocnym stole gdzie spożyliśmy przygotowane świąteczne potrawy.

GALERIA

27.04.2017 II Olimpiada osób niepełnosprawnych w Sanoku

W tym dniu odbyła się II Olimpiada osób niepełnosprawnych. Nasi uczestnicy w składzie: Mazurek Wiesław, Mazurek Czesław, Kopacka Agnieszka, Serwin Stanisław, Koszelnik Bartłomiej, Dosiuk Krzysztof brali udział w konkurencjach sportowych. Wszyscy dostali pamiątkowe medale i dyplomy. Po zakończeniu olimpiady wszyscy udaliśmy się na posiłek regeneracyjny. Następnie z uśmiechem na ustach udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

 
17.05.2017 Szkolenie przeciwpożarowe w naszym ŚDS 
 
W tym w dniu w naszym domu odbyło się szkolenie przeciwpożarowe przeprowadzone przez Pana Pawła Piróga. Na początku odbyła się część teoretyczna, zakończona częścią praktyczną z zadymieniem całego budynku. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać podczas pożaru, począwszy od alarmu a skończywszy na samej ewakuacji. Po wyjściu na pole każdy z naszych uczestników mógł przetestować działanie gaśnic i ugasić mały pożar przygotowany przez strażaka z OSP Bachórzec.
 
 

27.05.2017 Wyjazd na Piknik do Helusza 

W tym dniu nasi uczestnicy wzięli udział w Pikniku osób niepełnosprawnych „Z bliźnim na majówkę”. Piknik rozpoczął się uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala. Po Mszy Św. odbyły się występy dzieci oraz koncert zespołu Abba Covery. Wszyscy uczestnicy bawili się w rytmie muzyki. Po koncercie udaliśmy się na wspólny posiłek.

 
29.05.2017 Dzień Mamy w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym domu odbył się uroczysty Dzień Mamy na który zostały zaproszone mamy naszych uczestników. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. po której odbył się występ artystyczny przygotowany przez Panią Ewę Pasiecznik,który wykonali nasi podopieczni. Po zakończeniu części artystycznej podany został obiad oraz deser. Wszystkie mamy były zadowolone że bardzo miło spędziły dzień ze swoimi dziećmi. 

GALERIA

31.05.2017 Święto Szkoły Podstawowej w Bachórcu

W tym dniu grupa naszych podopiecznych udała się do Szkoły Podstawowej w Bachórcu, gdzie wzięli udział w części artystycznej przygotowanej przez dzieci. Po części artystycznej uczestniczyliśmy w poczęstunku i miło spędziliśmy czas podczas rozmów przy stole.

GALERIA

01.06.2017 Dzień Dziecka w naszym ŚDS 

W tym dniu w naszym domu świętowaliśmy dzień dziecka. Zjedliśmy kiełbasę z grilla oraz lody. Później poszliśmy na pole gdzie braliśmy udział w grach i zabawach.

GALERIA

08.06.2017 Występ Teatru w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym domu odbył się występ Teatru z Krakowa który przedstawił sztukę pt. „W Antykwariacie” na podstawie twórczości Jana Pawła II. Wszystkim naszym uczestnikom i pracownikom spodobał się bardzo ten występ za który artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. 

GALERIA

21.06.2017 Powitanie lata – ognisko na Wybrzeżu

W tym dniu pojechaliśmy do położonej nad Sanem miejscowości Wybrzeże gdzie podczas ogniska przywitaliśmy lato. Wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary piosenki ogniskowe. Bawiliśmy się wspólnie grając w piłkę i badmintona. Wszyscy przeżyli ten dzień bardzo radośnie w miłej atmosferze. 

GALERIA

24.06.2017 XIX Spartakiada osób niepełnosprawnych w Głogowie Małopolskim

W tym dniu grupa naszych podopiecznych w składzie: Agnieszka Kopacka, Bartłomiej Koszelnik, Wiesław Mazurek, Łukasz Buś, Tomasz Pielech wzięła udział w Spartakiadzie. Rozgrywane były konkurencje indywidualne: slalom z piłką, rzuty woreczkiem do celu, bieg na dystansie 50 m. rzuty do bramki, rzut piłką lekarską. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody za udział w Spartakiadzie, pamiątkowe dyplomy i puchar.

GALERIA

28.06.2017 Festiwal Tańca ŚDS w Sieniawie 

W tym dniu grupa naszych uczestników pod opieką siostry Kierownik i Pani Krystyny Kłosnowskiej udała się na Festiwal Tańca do Sieniawy. Zaprezentowaliśmy układ taneczny do piosenek Macarena i Choco – Choco. Podziwialiśmy występy innych ŚDS oraz wzięliśmy udział w obiedzie po którym udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

GALERIA

26.07.2017 Odpust z okazji obchodów dnia Św. Anny patronki ŚDS w Bachórcu.

W tym dniu w naszym domu odbyły się uroczyste obchody dnia Patronki Domu Św. Anny. Odbyła się uroczysta Msza po której ks. Proboszcz Kazimierz Siciak dokonał poświęcenia dwóch nowych figur Matki Boskiej i Św. Franciszka które zostały postawione koło naszego domu. Cały dzień spędziliśmy bardzo uroczyście.

GALERIA

24.08.2017 Wycieczka Ostrowiec Świętokrzyski – Bałtów

W tym dniu pojechaliśmy na wycieczkę jednodniową do Ostrowca Świętokrzyskiego i Bałtowa. Odwiedziliśmy naszego znajomego ks. Proboszcza Dariusza który ugościł nas na swojej parafii. Po Mszy Św. udaliśmy się do Bałtowa gdzie zwiedziliśmy Jura Park w którym obejrzeliśmy dinozaury i oceanarium. Po zwiedzeniu Jura Parku udaliśmy się do Krzemionek Opatowskich gdzie zwiedziliśmy kopalnię krzemienia pasiastego. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka po kopalni a zwłaszcza to że byliśmy aż 11 metrów pod ziemią. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zasłużony obiad po którym udaliśmy się do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek na ul. Grabowieckiej gdzie zwiedziliśmy szkołę i przedszkole. Tam mieliśmy wspaniały poczęstunek i deser w postaci lodów. Następnie udaliśmy się do domu dziecka w którym pracowała nasza Siostra Kierownik Maria Chabior. Po tych odwiedzinach udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca. Był to bardzo intensywny dzień ale spędzony w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. 

GALERIA

06.09.2017 Pożegnanie Lata w Dynowie 

W tym dniu grupa naszych uczestników udała się do Dynowa na Pożegnanie Lata. Impreza odbyła w Ośrodku Błękitny San w Dynowie. Wszystkie zaproszone ośrodki bawiły się przy muzyce disco-polo. Jedną z wielu atrakcji była przejażdżka na koniu z której wszyscy skorzystali i byli bardzo zadowoleni. Odbyły się również liczne gry i zabawy oraz konkursy w których można było wygrać słodycze i upominki. Wszyscy spędzili ten czas w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. 

GALERIA

07.09.2017 Wyjazd do Helusza na Harce po lesie organizowane przez ŚDS w Pruchniku

W tym dniu grupa naszych uczestników udała się do Helusza gdzie były zorganizowane tzw. Harce. Nasza grupa otrzymała karteczkę z zadaniami które mieliśmy wykonać w lesie. Zwiedzaliśmy las i odkrywaliśmy jego tajemnice. Wszyscy bawiliśmy się przy tym wyśmienicie. Odbyła się również dyskoteka którą prowadził DJ. Braliśmy udział również w konkursie na przeciąganie liny oraz we wspólnym ognisku przy którym piekliśmy kiełbasę.

GALERIA

14.09.2017 XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie zorganizowany został kolejny bo już XIIIPrzegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

Honorowy Patronat nad przeglądem sprawowali : Prezydent Tarnobrzega- Grzegorz Kiełb oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego- Paweł Bartoszek. Współorganizatorami Przeglądu był Tarnobrzeski Dom Kultury 

Spotkanie rozpoczęte zostało przez Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, którzy zaśpiewali piosenkę po czym głos zabrała Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu- Beata Wasiuta, witając wszystkich gości uroczyście otworzyła XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

W tym roku nasz Ośrodek reprezentowała grupa tancerzy w składzie: Wiesław Mazurek, Krystyna Prorok, Krystian Fudali, Krzysztof Tomaszewski, Agnieszka Kopacka, Monika Seńczyszyn. Artystów przygotowywała do występu Pani Ewa Pasiecznik.

GALERIA

20.09.2017 II Turniej Tenisa Stołowego w ŚDS Bachórzec

W tym dniu w naszym domu odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizowało w nim sześć drużyn reprezentujące ośrodki z Izdebek, Dynowa, Birczy, Łopuszki Wielkiej, Przeworska oraz Bachórca. Zawodników i kibiców  uroczyście przywitała s. Maria Chabior – Kierownik ŚDS w Bachórcu, życząc jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji. Zawodnicy walczyli dzielnie pokazując tym samym, że do zawodów przygotowywali się starannie. Mecze były ciekawe i momentami bardzo dynamiczne. Kibice równie gorąco dopingowali swoich faworytów.  Rozgrywki przebiegły w wesołej i miłej atmosferze, w duchu sportowej walki, zdrowej rywalizacji i oczywiście zgodnie z zasadami fair – play.

Turniej miał charakter drużynowy. Podium prezentowało się następująco: 1. ŚDS Izdebki, 2. ŚDS Bachórzec, 3. ŚDS Łopuszka Wielka.

GALERIA

2 – 7.10.2017 Wyjazd na warsztaty do Rajskiego 

W tych dniach grupa naszych uczestników wzięła udział w warsztatach terapii zajęciowej organizowanych przez Caritas Przemyśl. Codziennie uczestniczyliśmy w różnych zajęciach na których nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy które możemy zastosować w codziennym życiu.
W wolnych chwilach oglądaliśmy filmy oraz uczestniczyliśmy w dwóch dyskotekach. 

GALERIA

19.10.2017 Wyjazd do Birczy na X-lecie powstanie ŚDS Bircza

W tym dniu grupa naszych uczestników wraz z Siostrą Kierownik Marią Chabior wzięli udział w uroczystych obchodach X-lecia działalności ŚDS w Birczy.

GALERIA

22.11.2017 Dzień Pracownika Socjalnego 

W tym dniu w naszym domu odbył się Dzień Pracownika Socjalnego połączony z zabawą Andrzejkową. Nasi uczestnicy pod opieką Pani Ewy Pasiecznik przygotowali i zaprezentowali część artystyczną dla naszych terapeutów. 

GALERIA

28.11.2017 Andrzejki w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przeworsku 

W tym dniu grupa naszych podopiecznych wzięła udział w Andrzejkach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przeworsku. Odbyła się tam dyskoteka oraz liczne konkursy i zabawy Andrzejkowe. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze i z uśmiechem na ustach udaliśmy się do Bachórca. 

GALERIA

29.11.2017 Andrzejki w Naszym SDS 

W tym dniu w naszym domu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Przyjechał do nas profesjonalny DJ który na żywo miksował i puszczał piosenki. Wszyscy bawili się wyśmienicie gdyż pierwszy raz w Naszym domu odbyła się taka impreza. Odbyły się również liczne konkursy oraz wróżby Andrzejkowe.

GALERIA

06.12.2017 Wizyta Św. Mikołaja

W tym dniu w naszym domu mięliśmy wizytę Św. Mikołaja. Spotkał on się z naszymi podopiecznymi i podarował im przywiezione ze sobą prezenty. Nasi podopieczni przywitali go piosenką i świetnie się bawili podczas wręczania prezentów.

GALERIA

20.12.2017 Spotkanie Wigilijne w Naszym ŚDS

Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Dariusza. Po Mszy Św. odbyła się Jasełka które wykonali nasi uczestnicy. Po części artystycznej odbyło się poświęcenie opłatków, życzenia skierowane do wszystkich, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, spożycie potraw – wszystko to wytworzyło ciepło i rodzinną atmosferę oraz świąteczny nastrój.

GALERIA

21.12.2017 Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej w Bachórcu

Na zaproszenie p. Dyrektor Doroty Skubisz Bembenek wzięliśmy udział w Wigilii w Szkole Podstawowej w Bachórcu. Po obejrzeniu Jasełek w wykonaniu młodzieży szkolnej, wspólnych życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu.

GALERIA

15.01.2018 Wizyta Duszpasterska i zabawa karnawałowa w naszym ŚDS

W tym dniu ks. Proboszcz naszej parafii Kazimierz Siciak odwiedził nasz dom aby udzielić błogosławieństwa w Nowym Roku oraz poświęcić pomieszczenia. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych obrazków oraz wspólnym śpiewaniem kolęd.

GALERIA

25.01.2018 Konkurs Kolęd w ŚDS 

W tym dniu w naszym domu odbył się Konkurs Kolęd w którym wzięli udział wszyscy nasi uczestnicy. Wszyscy artyści zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Po zakończonym konkursie wszyscy wspólnie kolędowaliśmy aż do samego obiadu. 

GALERIA

28.02.2018 Zabawa Karnawałowa i Tłusty Czwartek w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym ŚDS odbyła się zabawa Karnawałowa połączona z Tłustym Czwartkiem. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce disco polo. Po zabawie odbyła się tradycyjna degustacja pączków. 

GALERIA

09.02.2018 Dzień Chorego w ŚDS 

W tym dniu w naszym domu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Chorego. Mszę Św. koncelebrował Ks. Dariusz, udzielając wszystkim naszym podopiecznym sakramentu namaszczenia chorych.

GALERIA

13.02.2018 Zabawa Walentynowa

Tego dnia w naszym domu odbyła się zabawa Walentynkowa. Przy muzyce, wśród śpiewów, tańców, minął dzień w wielkiej radości i ku zadowoleniu wszystkich.

GALERIA

07.03.2018 Dzień Kobiet w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym domu zorganizowany został uroczysty Dzień Kobiet. Już od rana można było zauważyć, że w placówce panuje odświętna atmosfera. Panowie uczcili ten dzień wręczając paniom kwiaty oraz słodycze. Uczestnicy przygotowali krótki występ teatralno-muzyczny.
Na początku w zabawny sposób wytłumaczyli kim jest kobieta i po co zdaniem mężczyzn istnieje na świecie. Całe przedstawienie dostarczyło nam wiele radości i uśmiechu. Nie zabrakło też pięknych życzeń, pysznego obiadu i słodkiego poczęstunku.

GALERIA

28.03.2018 Śniadanie Wielkanocne 

W tym dniu w naszym domu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Na początku odbyła się część artystyczna przygotowana przez Panią Ewę Pasiecznik. Po części artystycznej wszyscy pracownicy i uczestnicy podzielili się tradycyjnie jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy usiedliśmy razem przy Wielkanocnym stole gdzie spożyliśmy przygotowane świąteczne potrawy.

GALERIA

26.04.2018 III Olimpiada osób niepełnosprawnych w Sanoku

W tym dniu odbyła się III Olimpiada osób niepełnosprawnych. Nasi uczestnicy w składzie: Mazurek Wiesław, Mazurek Czesław, Dziaczyński Piotr, Fudali Krystian, Koszelnik Bartłomiej, Grochowski Mariusz brali udział w konkurencjach sportowych. Wszyscy dostali pamiątkowe medale i dyplomy. Po zakończeniu olimpiady wszyscy udaliśmy się na posiłek regeneracyjny. Następnie z uśmiechem na ustach udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

 
23.05.2018 Dzień Mamy w naszym ŚDS

W tym dniu w naszym domu odbył się uroczysty Dzień Mamy na który zostały zaproszone mamy naszych uczestników. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. po której odbył się występ artystyczny przygotowany przez Panią Ewę Pasiecznik,który wykonali nasi podopieczni. Po zakończeniu części artystycznej podany został obiad oraz deser. Wszystkie mamy były zadowolone że bardzo miło spędziły dzień ze swoimi dziećmi. 

GALERIA

26.05.2018 Wyjazd na Piknik do Helusza 

W tym dniu nasi uczestnicy wzięli udział w Pikniku osób niepełnosprawnych „Z bliźnim na majówkę”. Piknik rozpoczął się uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala. Po Mszy Św. odbyły się występy dzieci oraz koncert piosenek. Wszyscy uczestnicy bawili się w rytmie muzyki. Po koncercie udaliśmy się na wspólny posiłek.

29.05.2018 Dzień Godności osób niepełnosprawnych w Przeworsku

W tym dniu w Przeworsku odbył się Dzień Godności osób niepełnosprawnych. Grupa naszych podopiecznych uczestniczyła we Mszy Św. po której w uroczystym pochodzie przeszliśmy pod Środowiskowy Dom w Przeworsku. Tam odbyła się część artystyczna po której zjedliśmy obiad. Po obiedzie odbyła się dyskoteka dla wszystkich. 

GALERIA

13.06.2018 Festiwal Tańca ŚDS w Sieniawie 

W tym dniu grupa naszych uczestników pod opieką siostry Kierownik i Pani Krystyny Kłosnowskiej udała się na Festiwal Tańca do Sieniawy. Zaprezentowaliśmy układ taneczny do piosenek Grek Zorba i Polska Gola. Podziwialiśmy występy innych ŚDS oraz wzięliśmy udział w obiedzie po którym udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca.

GALERIA

14-16.06.2018 Warsztaty Terapii Zajęciowej w ŚDS w Łopuszce Wielkiej

W tych dniach grupa naszych uczestników wzięła udział w warsztatach terapii zajęciowej organizowanych przez ŚDS w Łopuszce Wielkiej. Codziennie uczestniczyliśmy w różnych zajęciach na których nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy które możemy zastosować w codziennym życiu.
Prowadzone były zajęcia z fotografii, kulinarne oraz stolarskie. Całość została zakończona wspólną zabawą i grillem na świeżym powietrzu.

GALERIA

21.06.2018 Wycieczka Ostrowiec Świętokrzyski – Bałtów

W tym dniu pojechaliśmy na wycieczkę jednodniową do Ćmielowa i Sandomierza. W Ćmielowie odwiedził nas znajomy ks. Proboszcz Dariusz, który odprawił dla Nas Mszę. Po Mszy Św. udaliśmy się zwiedzać słynną fabrykę porcelany w Ćmielowie. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka po fabryce porcelany. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zasłużony obiad po którym udaliśmy się do Sandomierza by tam podziwiać piękny Rynek i przy okazji odwiedzić Muzeum Ojca Mateusza. Po tych odwiedzinach udaliśmy się w drogę powrotną do Bachórca. Był to bardzo intensywny dzień ale spędzony w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. 

GALERIA

28.06.2018 Piknik Wędkarski „Izdebskie Pstrągowanie” w ŚDS w Izdebkach

W tym dniu grupa naszych podopiecznych uczestniczyła w pikniku wędkarskim organizowanym przez ŚDS w Izdebkach. 

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Pan Antoni Gromala – Wójt Gminy Nozdrzec, Pani Agnieszka Lew – Zastępca Kierownika Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Magdalena Rozborska – starszy inspektor z tego samego Wydziału, Pan Zbigniew Szpiech-Sołtys Izdebek, Pani Anna Jarema – Kierownik GOPS w Nozdrzcu.

Każda placówka wytypowała dwie drużyny. Zadaniem pierwszej z nich było przygotowanie jednej z potraw takich jak: karp zapiekany z pieczarkami, sałata z karpia, pstrąg z boczkiem i szpinakiem, pstrąg zapiekany z miodem, sałata z pstrąga oraz pstrąg z mango. Potrawy wykonane przez uczestników części kulinarnej wprawiły w zachwyt nawet doświadczonych kucharzy. Wszystkie dania nie tylko pięknie wyglądały, ale równie dobrze smakowały.

GALERIA

05.07.2018 Powitanie lata – ognisko na Wybrzeżu

W tym dniu pojechaliśmy do położonej nad Sanem miejscowości Wybrzeże gdzie podczas ogniska przywitaliśmy lato. Wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary piosenki ogniskowe. Bawiliśmy się wspólnie grając w piłkę i badmintona. Wszyscy przeżyli ten dzień bardzo radośnie w miłej atmosferze. 

GALERIA

29.08.2018 ,,Niedzwiedzim tropem.”-harce leśne w Heluszu.

W tym dniu grupa naszych uczestników tj. Fudali Krystian,Koszelnik Bartłomiej,Wiesław Mazurek pod opieką p.Rafała Koziaka i Marcina Sochy udała się do Helusza gdzie zostały przygotowane interesujące konkurencje przez organizatorów.Trzeba było wykazać się orientacją w terenie oraz wykonać polecone zadania.Wykonane zadania zostały nagrodzone nagrodami oraz zabawą przy dobrej muzyce. 

GALERIA

05.09. 2018 Warsztaty Kulinarne w Birczy

W tym dniu grupa naszych uczestników pod opieką p. Agnieszki Bubenko wzięła udział w Warsztatach Kulinarnych Środowiskowych Domów Samopomocy w Birczy.Nasza  grupa wylosowała karteczkę z napisem,, koktajl,,który trzeba było przygotować z podanych składników.  Zadanie to nie sprawiło większych trudności i po chwili koktajl był gotowy. Gdy wszystkie ośrodki skończyły przyrządzanie potraw odbyła się wspólna degustacja. Spotkanie zakończono zabawą oraz rozdaniem dyplomów.

GALERIA

 11.09.2018 XIV Przegląd Twórczości Artystycznej ŚDS w Tarnobrzegu

W tym dniu grupa naszych uczestników tj. Krystian Fudali, Wiesław Mazurek, Kazimierz Seryło, Łukasz Buś, Monika Seńczyszyn  pod opieką p. Ewy Pasiecznik wzięła udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej ŚDS w Tarnobrzegu, gdzie zaprezentowała dwa tańce ,,Polska gola”,i ,,Zorba”. Mogli też podziwiać występy oraz stoiska z pracami innych ośrodków. Dyplom jak również upominki sprawiły naszym uczestnikom wiele radości.

GALERIA

12.09.2018 Rajd Rowerowy Szówsko- Radawa

Tego dnia s. kierownik Maria Chabior wraz z uczestnikami Bartłomiejem Koszelnik, Wiesławem Mazurkiem, Tomaszem Pielechem wzięłli udział w IV Rajdzie Rowerowym Szówsko- Radawa zorganizowanym przez ŚDS w Jarosławiu. Zawodnicy wzięli udział w zawodach rowerowych na dystansie 10 km. Po zakończeniu zawodów zostali zaproszeni do zabawy oraz do poczęstunku przygotowanego przez ćwierćfinalistę V edycji Masterchefa Pawła Gradowskiego. 

GALERIA

19.09. 2018 III Turniej Tenisa Stołowego w ŚDS w Bachórcu

W tym dniu już po raz trzeci w naszym ośrodku odbył się Turniej Tenisa Stołowego . Rywalizowało w nim siedem drużyn : ŚDS  Izdebki, Dynów, Łopuszka Wielka, Pruchnik, Bircza, Przeworsk, Bachórzec. Gościliśmy również przedstawicielkę Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie p. inspektor Magdalenę Rozborską oraz  wójta Gminy Dubiecko Wiesława Bembenek. Całość poprowadził p. Rafał Koziak , który przedstawił regulamin  zawodów oraz życzył jak najlepszych wyników w zawodach. Zawodnicy przy dopingu kibiców dzielnie walczyli o każdy punkt, mecze były bardzo dynamiczne ale panowała też życzliwa i sportowa atmosfera. Turniej miał charakter drużynowy i wyłonił następujących zwycięzców: I miejsce ŚDS Dynów, II miejsce ŚDS  Przeworsk, III  miejsce ŚDS Bachórzec. Zostały przyznane też nagrody dla najlepszego i najskuteczniejszego zawodnika turnieju. Na gości i zawodników czekały liczne zabawy i poczęstunek.

GALERIA

22.09. 2018 XX Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy  Województwa Podkarpackiego w Baranowie Sandomierskim

W tym dniu wzięliśmy udział w Spartakiadzie Sportowej , której gospodarzem i organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Baranowie Sandomierskim. Nasz ośrodek w składzie Czesław Mazurek, Wiesław Mazurek, Mariusz Grochowski, Krystian Fudali, Edward Kozieradzki wzięli udział w konkurencjach tj. strzały na bramkę z odległości, skok w dal z rozbiegu, rzut piłką do kosza, rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz puchar.Opiekunem grupy była p. Krystyna Kłosnowska.

GALERIA

22.10.2018-25.10. 2018 Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ośrodku Wypoczynkowym Rajskie.

W tych dniach grupa naszych uczestników pod opieką s. Barbary Hajduk wzięła udział w warsztatach Terapii Zajęciowej w Rajskim. W poniedziałek  rozpoczęły się warsztatem  fryzjerskim, gdzie można było skorzystać z usług uczących się młodych  fryzjerów. Wtorek był poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przygotowane grupy przedstawiały programy o tematyce Patriotycznej. Kolejny dzień spędziliśmy na wyjeżdzie do Myczkowiec gdzie mieliśmy okazję obejrzeć film pt. Wilcze Góry oraz zwiedziliśmy Ogród Biblijny. Pomimo kontynuacji warsztatów do końca tygodnia my zakończyliśmy nasz pobyt w czwartek. Pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

GALERIA

6.11.2018. Pierwszy Środowiskowy Przegląd Kabaretowy Dynów 2018.

W tym dniu nasi uczestnicy pod opieką p. Krystyny Kłosnowskiej  wzięli  udział w Pierwszym Przeglądzie Kabaretowym w Dynowie. Organizatorami przeglądu był Środowiskowy Dom Samopomocy  i Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Uczestnicy Czesław Mazurek i Krystyna Prorok wykonali skecz pt. Poobiednia herbatka. Po zakończeniu przeglądu odbyła się dyskoteka oraz poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

GALERIA

14.11.2018. Dzień Niepodległości w naszym ŚDS.

W tym roku przypada  100 rocznica  Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym ośrodku również pamiętaliśmy o tak dla nas  ważnym i doniosłym  wydarzeniu.Nasi uczestnicy przygotowali przedstawienie, które zawierało najważniejsze wydarzenia , daty i osoby, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolną Polską. Na sercu, które zawisło w sali znalazły się hasła: odwaga, męstwo, poświęcenie, wytrwałość, wolność, wiara, nadzieja, miłość, które nam Polakom powinny towarzyszyć w życiu i przyświecać jako przykład do naśladowania. Był to bardzo podniosły dzień , pełen refleksji i zadumy.

GALERIA

22. 11. 2018. Dzień Pracownika Socjalnego w naszym ŚDS.

W tym dniu w naszym ośrodku był obchodzony Dzień Pracownika Socjalnego. Nasi uczestnicy pod opieką p. Ewy Pasiecznik przygotowali program artystyczny ,który zawierał piękne słowa wdzięczności i podziękowania  dla kadry. W tym szczególnym dniu gościliśmy Matkę Prowincjalną Małgorzatę Burek oraz s. Dorotę Dryniak z Krakowa. Spotkanie zakończono wręczeniem kwiatów i upominków oraz wspólnym spotkaniem przy stole.

GALERIA

29. 11. 2018. Zabawa Andrzejkowa w naszym ŚDS.

Listopad dobiega końca a więc Andrzejki. Również w naszym ŚDS odbyły się tradycyjne Andrzejki połączone z tańcami oraz wróżbami. Wśród przebojów disco polo czas upłynął  bardzo szybko i przyjemnie.

GALERIA

06. 12. 2018. Wizyta Św. Mikołaja w naszym ŚDS.

W tym dniu do naszego domu zawitał wyczekiwany przez wszystkich gość- Św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie Anioła i Diabła, którzy towarzyszyli Mikołajowi. Przynieśli ze sobą dużo podarunków dla wszystkich grzecznych  podopiecznych . Św. Mikołaj po rozdaniu prezentów życzył wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz obiecał, że przybędzie do nas za rok.

GALERIA

19. 12. 2018. Wigilia w naszym ŚDS.

Dziś w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta wigilia . Dzień rozpoczął się spowiedzią  a następnie Mszą  Św.  koncelebrowaną przez ks. Prałata Karola Bryśa w której uczestniczyli zaproszeni rodzice, opiekunowie , kadra oraz wszyscy uczestnicy. Następnie odbyła się część artystyczna czyli jasełka  wykonane przez naszych uczestników po których zostało odczytany fragment Pisma Św. poświęcenie opłatków , złożenie życzeń oraz spożywanie przygotowanych tradycyjnych świątecznych potraw. Wspólne spotkanie upłynęło wśród kolęd , rozmów przy stole, oraz pełnych serdeczności życzeń.

GALERIA

17.01.2019 . Konkurs Kolęd w naszym ŚDS. 

Czas Bożego Narodzenia to czas  radosny, czas wspólnego kolędowania dlatego i w naszym ośrodku w dniu dzisiejszym był dzień kolęd. Każdy z uczestników starannie się przygotował aby jak najpiękniej zaśpiewać przygotowaną kolędę. Przy stole zasiadło jury, które przyznało wyróżnienia oraz nagrody dla wszystkich uczestników. Po konkursie odbyła się dyskoteka w której wszyscy świetnie się bawili.

GALERIA

21.01. 2019. Wizyta Duszpasterska .

Jak co roku zawitał do nas Ksiądz proboszcz Kazimierz Siciak  z wizytą Duszpasterską aby poświęcić pomieszczenia oraz udzielić Bożego Błogosławieństwa w Nowym 2019 roku. Odprawił również Mszę Św. oraz rozdał pamiątkowe obrazki.

GALERIA

24.01. 2019. Wyjazd do Przemyśla – obejrzenie szopki Bożonarodzeniowej.

W dniu dzisiejszym nasi uczestnicy wraz z opiekunami udali się do Przemyśla do Bazyliki Katedralnej im. Jana Chrzciciela aby obejrzeć największą szopkę Bożonarodzeniową na Podkarpaciu. Piękna  konstrukcja szopki , przybliżenie najważniejszych wydarzeń z życia Pana Jezusa , radość bycia razem , umocnienie wiary , podtrzymanie tradycji wszystko to sprawiło, że dzisiejszy dzień był pięknym przeżyciem oraz mile spędzonym dniem.

GALERIA

11.02. 2019. Dzień Chorego w Naszym ŚDS.

W naszym domu już po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w nabożeństwie z okazji Światowego Dnia Chorego. Mszę Św. koncelebrował Ks. Dziekan Dariusz Kowalski, który udzielił wszystkim Sakramentu namaszczenia chorych oraz rozdał pamiątkowe obrazki. 

GALERIA

14. 02. 2019. Walentynki w Naszym ŚDS.

Walentynki to nie tylko Dzień Zakochanych ale również dzień przyjażni, wzajemnego szacunku i życzliwości. Wspólna zabawa, rozmowy , piękne czerwone balony oraz upominki dla każdego sprawiły, że dzień ten upłynął w naszym ośrodku bardzo szybko i w bardzo miłej atmosferze .

GALERIA

28.02.2019. Tłusty czwartek zabawa ostatkowa wyjazd do Dynowa.

Kończy się karnawał więc czas na zabawę ostatkową. Grupa naszych uczestników pod opieką s. Barbary Hajduk udała się do ŚDS  w Dynowie gdzie wcześniej została zaproszona na wspólną zabawę  a pozostali uczestnicy brali udział w zabawie w naszym ŚDS.

GALERIA

07. 03. 2019. Dzień Kobiet w Naszym ŚDS.

Dziś w naszym ŚDS  obchodzony był Dzień Kobiet. Dzień rozpoczął się programem słowno- muzycznym w wykonaniu naszych uczestników , którzy podziękowali wszystkim kobietą za to, że są i za to, że pełnią wielką rolę w ich życiu.   Pięknie przystrojona sala, kwiaty oraz podniosły nastrój sprawiły, że dzień ten był bardzo miłym dniem pełnym wdzięczności i radości.

GALERIA

15.03.2019. Pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Na zaproszenie Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi grupa naszych uczestników wraz z opiekunami udała się na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II do Krakowa na poświęcenie Drogi Krzyżowej w kaplicy Sybiraków. Po przybyciu do Krakowa zwiedziliśmy szlak turystyczny w podziemiach rynku głównego, z rynku posłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej, kościół Mariacki z pięknym ołtarzem Wita Stwosza oraz sukiennice. Następnie udaliśmy się na  obiad do Łagiewnik . W Łagiewnikach byliśmy w kościele Św. Siostry Faustyny gdzie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia i zakupiliśmy pamiątki. O godz. 16 zebraliśmy  się wszyscy w Centrum Jana Pawła II gdzie wysłuchaliśmy recital opowiadającego o życiu Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez Biskupa krakowskiego Jana Mastalskiego. Po Mszy Św. można było zwiedzić nowo poświęconą Drogę Krzyżową w kaplicy sybiraków. Po zakończonych uroczystościach udaliśmy się na poczęstunek oraz wspólne spotkanie  zaproszonych gości. W póżnych godz wieczornych powróciliśmy do Bachórca.

GALERIA

12. 04. 2019. Droga Krzyżowa- Kalwaria Pacławska.

W tym dniu Siostry, kadra i i grupa naszych uczestników na zaproszenie ŚDS w Birczy wzięła udział w Drodze Krzyżowej dróżkami Kalwarii Pacławskiej. Wszyscy przy  wielkim skupieniu i rozważaniu Męki Pańskiej pokonywali drogę, która chwilami nie była łatwa . Po zakończeniu Drogi Krzyżowej wszyscy zebraliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej gdzie została odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich uczestników. Całe spotkanie zostało zakończone obiadem w Domu Pielgrzyma. 

GALERIA

16. 04. 2019. Śniadanie Wielkanocne w naszym ŚDS.

W tym dniu  w naszym domu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Dzień rozpoczął się od spowiedzi  a następnie Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. Dariusza Kowalskiego z czynnym udziałem sióstr, kadry i wszystkich uczestników. Po Mszy. Św mogliśmy obejrzeć przedstawienie przygotowane przez s. Barbarę Hajduk, które objaśniało wszystkie dni Wielkiego Tygodnia , ich znaczenie oraz wszystkie zwyczaje i obrzędy związane z Świętami  Wielkanocnymi. Ksiądz Dariusz poświęcił pokarmy, zostały odmówione modlitwy oraz złożone dla wszystkich życzenia. 

GALERIA

 16. 05. 2019. IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Sanok .

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji , Burmistrza Miasta Sanoka i Caritas Archidiecezji Przemyskiej grupa naszych uczestników z opiekunem wzięła udział w IV Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Sanoku. W ramach zmagań sportowych rozegrane zostały następujące konkurencje: dżwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki- unihokej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny. Każdy z sześciu uczestników był przyporządkowany do danej dyscypliny , natomiast cały zespół brał udział w przeciąganiu liny. W międzyczasie każda z ekip otrzymała posiłek. Zawody zakończono rozdaniem medali i pamiątkowych dyplomów.

GALERIA

28. 05. 2019. Dzień Mamy w naszym ŚDS.

Dziś w naszym ŚDS  odbył się uroczysty Dzień Mamy, na który zostały zaproszone mamy naszych uczestników. Na tę uroczystość przybył również proboszcz naszej parafii ks. Kazimierz Siciak, który odprawił Mszę. św. w intencji wszystkich mam. Po Mszy. św. wszyscy obejrzeli program artystyczny w wykonaniu naszych uczestników, który zawierał wiersze i piosenki wyrażające słowa wdzięczności , wykonali również taniec choco- choco a cały występ został zakończony odśpiewaniem sto lat i rozdaniem kwiatów . 

GALERIA

05.06.2019. ,, Sami Swoi w lesie ” harce po lesie w Pruchniku.

W tym dniu na zaproszenie ŚDS w Pruchniku grupa naszych  uczestników wzięła udział w harcach po lesie. W pierwszej części odbyły się zawody w lesie gdzie zawodnicy musieli wykazać się sprytem w wykonywaniu  powierzonych im zadań  oraz współpracą w grupie. W drugiej części obejrzeli inscenizację wesela Ani i Zenka. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa oraz poczęstunek.

GALERIA

 14.06. 2019. XXI Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Dębicy.

,, Nieważne, który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu ”. hasło to przyświecało XXI Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Dębicy, której gospodarzem i organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy a współorganizatorami Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie , Urząd Miasta, MOSiR w Dębicy.Zawody rozpoczęły się od przywitania wszystkich przybyłych gości , następnie odśpiewano hymn i zapalono znicz olimpijski. Druga część to zmagania sportowe : rzut piłką do kosza, bieg na 50 m dla kobiet i 100 m dla mężczyzn, unihokej, tor przeszkód na czas, siłomierz, oraz konkurencja drużynowa przeciąganie liny.Każdy ŚDS otrzymał puchar i dyplom za udział w Spartakiadzie, zaś wszyscy uczestnicy reprezentujący poszczególne ŚDS otrzymali upominki.

GALERIA

25.06. 2019. Wycieczka do Bochni – kopalnia soli.

W dniu tym  wybraliśmy się do Bochni gdzie znajduje się najstarsza kopalnia soli w Polsce. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w szybie Compi gdzie oryginalną górską windą zjechaliśmy w podziemia kopalni. Trasa obejmowała najpiękniejsze wyrobiska kopalni oraz interesujące multimedialne instalacje, które w ciekawy sposób przybliżały historię kopalni. Zobaczyliśmy między innymi kupców z Genui, zwykłych górników, czy  konie pracujące w kopalni. Oprócz multimediów mogliśmy na żywo zobaczyć interesujące wyrobiska i ciekawe zjawiska geologiczne, rzeżby czy podziemną stajnię gdzie dawniej zamieszkiwały konie. Zwiedzanie zakończyliśmy w komorze Ważyn gdzie znajduje się sklep z pamiątkami , boisko sportowe oraz restauracja . Po obiedzie ruszyliśmy w powrotną drogę do domu.

GALERIA

03. 06. 2019. Piknik Wędkarski – Izdebki.

Tego dnia grupa naszych uczestników wraz s.kierownik , opiekunem wzięła udział w pikniku wędkarskim w ŚDS w Izdebkach. Piknik ten został zorganizowany już po raz siódmy wspólnie z Polskim Związkiem Wędkarskim ,, Brzana”.w Nozdrzcu.  Hasło tegorocznego pikniku: ,, Zgotuj rybie smaczny finał”. Celem pikniku było  zapoznanie uczestników z walorami smakowymi i zdrowotnymi polskich ryb słodkowodnych oraz rozbudzenie zainteresowań wędkarskich. Każda drużyna otrzymała świeże ryby potrzebne produkty oraz naczynia .Trzech uczestników pod okiem doświadczonego kucharza Pawła Gradowskiego przygotowywała  wcześniej wylosowane potrawy , a w tym czasie pozostała trójka brała udział w zajęciach wędkarskich  pod okiem wędkarzy .Po zakończeniu warsztatów odbyło się podsumowanie konkursów, wręczenie dyplomów i nagród oraz degustacja przygotowanych potraw konkursowych.

GALERIA

 25. 07. 2019. Grill w zamku w Dubiecku.

Lato w pełni więc postanowiliśmy się  wybrać się do zamku w Dubiecku. Dzień był piękny i słoneczny, sprzyjał spacerom po parku  gdzie można było podziwiać zadbany park i ogród, zwierzęta : łabędzie, pawie, dzikie kaczki. Został również  rozpalony grill na którym upieczono kiełbaski . Dzień upłynął na rozmowach , słuchaniu muzyki w bardzo miłej atmosferze.

GALERIA

23.08.2019. Wyjście do Szkoły Podstawowej w Bachórcu. 

Na zaproszenie młodzieży Szkoły Podstawowej w Bachórcu w tym dniu grupa naszych uczestników wraz z s. kierownik i opiekunami wzięła udział w zakończeniu projektu Równać szanse ,, Budujemy most między tradycją a terażniejszością” Spotkanie rozpoczęło się prezentacją jak przebiegały prace nad projektem. Następnie wystąpił chór ,, Jutrzenka ” z Bachórca , posłuchaliśmy jak wyglądało życie dawniej o czym przypominały wystawione eksponaty. Nasi uczestnicy wykonali  taniec choco- choco za co zebrali gromkie brawa. Spotkanie zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie Kobiet w Bachórcu.

GALERIA

29.08.2019. IV Turniej Tenisa Stołowego.

IV Turniej tenisa stołowego za nami , ta cykliczna impreza wpisała się na stałe w tradycje naszego domu. W tym roku gościliśmy 9 zespołów. Ta liczna oprawa  była możliwa dzięki pomocy Szkoły Podstawowej w Bachórcu za co jeszcze raz  serdecznie dziękujemy dyrekcji. Z roku na rok poziom zawodów staje się coraz wyższy. Obecnie rywalizowało 10 zespołów podzielonych na 3 grupy. Zaciekłą rywalizację wygrał ŚDS Dynów przed drużyną ŚDS Bachórzec i ŚDS Bircza. Rozgrywką towarzyszyła muzyczno -taneczna oprawa oraz poczęstunek. Goście mieli dodatkowo możliwość zwiedzania naszego domu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.

GALERIA

04.09.2109. V Rajd Rowerowy Szówsko- Radawa.

W tym roku już po raz V odbył się rajd rowerowy w Szówsku- Radawa.  Celem rajdu jest podtrzymanie relacji osób z niepełnosprawnościami z lokalną społecznością, pokonywanie barier, promowanie aktywności fizycznej w duchu Fair Play.  Po przywitaniu gości i przedstawieniu zasad obowiązujących podczas rajdu uczestnicy mieli do pokonania trasę 17 km. Po dotarciu na miejsce odbyła się dekoracja uczestników – wręczenie medali. Na wszystkich czekał też posiłek przygotowany przez ćwierćfinalistę V edycji MasterChef  pana Pawła Gradowskiego. Spotkanie zakończono wspólną dyskoteką.

GALERIA

Nasz ŚDS  bierze udział w projekcie SZTUKA ZBLIŻA 

GALERIA

17.09.2019. Uroczystość Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w naszej kaplicy.

W tym dniu w naszej kaplicy dobył się odpust z racji uroczystości Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryii. 

GALERIA

19,20,21.09.2019. Trzydniowe Warsztaty Artystyczne- Łopuszka Wielka.

W tych dniach grupa naszych uczestników wzięła udział w 3 dniowych integracyjnych warsztatach artystycznych w Łopuszce Wielkiej. Podczas pierwszych dwóch dni zajęcia odbywały się w  4 grupach: warsztaty plastyczne, stolarskie, kulinarne i fotograficzne. Trzeciego dnia nastąpiło zakończenie warsztatów wręczone zostały dyplomy, statuetki oraz nagrody i dyplomy dla uczestników za szczególnie wyróżniające się prace. Na koniec odbył się grill i wspólna zabawa taneczna.

GALERIA

26.09.2019. Pożegnanie lata- Zalesie.

W tym dniu grupa naszych uczestników wraz z s. kierownik i opiekunem na zaproszenie ŚDS w Zalesiu wzięła udział w imprezie integracyjnej Pożegnanie lata. Na początku pani kierownik przywitała wszystkich zgromadzonych gości oraz odbyło się roztrzygnięcie konkursu wiersza o jesieni  oraz odczytanie  nagrodzonych prac. Odbyła się tez konkurencja dla Vipów  a także zabawy dla wszystkich uczestników . Spotkanie zakończono zabawą oraz poczęstunkiem.

GALERIA

17.10.2019. Wycieczka Troja Karpacka.

W tym dniu wybraliśmy się  do Trzcinicy maleńkiej miejscowości położonej na Podkarpaciu w okolicy Jasła. Do tego miejsca przywiódł nas malowniczy skansen archeologiczny ,, Karpacka Troja”.  Po drodze obejrzeliśmy też Odkrzykoń ruiny gotyckiego zamku rycerskiego w Kamieńcu. Na terenie Karpackiej Troi odkryto jedną z pierwszych osad z obszaru Polski powstałych aż 4000 lat temu. Na grodzisku mogliśmy podziwiać zrekonstruowane ponad 150 metrowe wały obronne, 2 bramy oraz 6 chat.W skansenie stworzono również salę multimedialną w której obejrzeliśmy film o dziejach grodu oraz początkach Słowian na ziemiach Polskich. Po zjedzonym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną wstępując jeszcze  do Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. 

GALERIA

23.10.2019- II Środowiskowy  Przegląd Kabaretowy Dynów.

W tym roku już po raz drugi ŚDS  w Dynowie organizował przegląd kabaretowy, w którym nasi uczestnicy wzięli udział.  Wystawili oni dwa kabarety ,, Ryszek i prace domowe ”, ”Pod kordłą” oraz odczytali wiersz ,, Spacer”. Przegląd kabaretowy miał charakter nie konkursowy a spotkanie służyło integracji i promocji talentów osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu przeglądu odbyła się dyskoteka i rozdanie dyplomów.

GALERIA

21.-25. 10. 2019 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ośrodku Wypoczynkowym Rajskie.

Jak co roku grupa naszych uczestników wraz z opiekunem spędziła tydzień w ośrodku wypoczynkowym Rajskie gdzie brała udział w przygotowanych tam zajęciach oraz korzystając z pięknej pogody mogła podziwiać piękne widoki złotej Polskiej  jesieni.

GALERIA

08.11.2019.- Wieczornica w Szkole Podstawowej w Bachórcu.

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Bachórcu  grupa naszych uczestników wzięła udział w wieczornicy z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Po przywitaniu wszystkich gości przez panią dyrektor rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu uczniów ze wszystkich klas. Na wyróżnienie zasługuje teatr w wykonaniu uczniów VI klasy którzy w formie pantonimy przedstawili dzieje naszej ojczyzny od jej początku do momentu odzyskania niepodległości. Spotkanie zakończono wspólnym śpiewanie pieśni patriotycznych.

GALERIA

15. 11. 2019.- Koncert w ŚDS w Dynowie.

Na zaproszenie ŚDS w Dynowie nasi uczestnicy wraz z opiekunami uczestniczyli w koncercie , którym tematem przewodnim była jesień . Na początku wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez Nadleśnictwo Dynów o darach lasu, pięknie lasów jesienią o zmianie pór roku i zwierzętach które występują w naszych lasach. Następnie wysłuchali koncertu w wykonaniu muzyków ze Szkoły Muzycznej w Dynowie, który przeprowadzał nas przez epoki od początku istnienia muzyki poprzez cygańską nutą do współczesności. Na koniec odbyło się spotkanie integracyjne przy ciastku i kawie.

GALERIA

21.11.2019- Dzień Pracownika Socjalnego w naszym ŚDS.

W dniu dzisiejszym w naszym ŚDS  obchodzony był dzień pracownika socjalnego . Po przywitaniu przybyłych gości  przez s. kierownik tj. Matki Prowincjalnej z Krakowa i pani kierownik Gops z Dubiecka rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez opiekuna w wykonaniu naszych uczestników . Występ zawierał słowa wdzięczności oraz podziękowania dla kadry i całego personelu ŚDS.  Zostały też wręczone upominki wykonane przez pracownię stolarską, plastyczną oraz komputerową. Na koniec odbyło się spotkanie przy stole, wspólne rozmowy oraz słodki poczęstunek.

GALERIA

27.11. 2019 – Andrzejki w naszym ŚDS.

Kończy się listopad więc  pora na Andrzejki , tak więc w naszym ośrodku zapanował podniosły i tajemniczy nastrój. Pięknie przystrojona sala, balony , muzyka , odczytywanie znaków i przepowiedni sprawiło, że był to dzień wspaniałej wspólnej zabawy .

GALERIA

05.12.2019 – Mikołaj w naszym ŚDS

Dziś w naszym domu wielkie poruszenie ponieważ zawitał do nas Św. Mikołaj. Przywiózł on ze sobą podarunki dla wszystkich podopiecznych. Powitaliśmy go piosenką i  uśmiechem. Mamy nadzieję, że przyjdzie do nas za rok.

GALERIA

19.12.2019- Wigilia w naszym ŚDS.

Dziś w naszym domu dzień rozpoczął się od spowiedzi  św. a następnie Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. Dariusza Kowalskiego w której wzięli udział zaproszeni rodzice , opiekunowie, kadra, oraz wszyscy uczestnicy. Następnie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu naszych uczestników. Następnie wszyscy złożyli sobie nawzajem życzenia oraz podzielili się opłatkiem.

GALERIA